czyli łodzianin na emigracji
Kategorie: Wszystkie | Eire | boat | gay themed movies | media | movies | mythology | politics | queer | spare time | thoughts | work
RSS
niedziela, 06 września 2009

Irlandczyczy zawsze mieli rewalcyjne spoty dotyczące akcji społecznych. Tym razem kampania na rzecz zrównania praw związków hetero i homoseksualnych, a konkretnie przeciwko przeprowadzaniu referendum w tej sprawie. Naprawdę świetne, oceńcie sami:

12:24, marcolodz , queer
Link Komentarze (5) »
niedziela, 09 sierpnia 2009

Właśnie wróciłem z wakacji na Sycylii. Udałem się tam z moim chłopakiem, rodowitym Palermitańczykiem, więc miałem świetnego przewodnika. Jak znajdę chwilę czasu opiszę wrażenia z tego pobytu, na razie mogę ująć to tak: Jeśli jeszcze nie byliście na Sycylii, koniecznie tam się wybierzcie. Nie będziecie żałować. Dziś wklejam zdjęcia z uroczego zakątku o nazwie Scala dei Turchi. Sycylia pełna jest takich cudownych miejsc, których nie znajdziecie w przewodniku.

 

W Irlandii właśnie otworzono pierwszy!! sklep sieci IKEA. Trudno może w to uwierzyć, ale tutaj nie ma wielkopowierzchniowych sklepów, więc Irlandczycy spragnieni zakupów w takowych, muszą wybierać się na wycieczkę do Belfastu. O tym, że Irlandia wciąż zmienia się, świadczy nie tylko otwarcie tego sklepu, ale także  reklama, jaką IKEA promuje swój nowy sklep w Dublinie:

12:30, marcolodz , Eire
Link Komentarze (1) »
czwartek, 30 kwietnia 2009
Dziękuję za te cudowne lata spędzone razem. Pewnie już nie spotkam na swej drodze tak wspaniałego człowieka. Pozostaniesz z nami na zawsze...
13:17, marcolodz , thoughts
Link Komentarze (1) »
sobota, 18 kwietnia 2009

Ostatni tydzien spędziłem na Teneryfie. Dwa lata w Dublinie zmuszają człowieka do desperackich poszukiwań słońca, więc Wyspy Kanaryjskie w kwietniu wydawały się idealnym miejscem na słoneczną terapię. Polecam szczególnie Loro Parque w Puerto de la Cruz. Mając takich trenerów nic dziwnego, że spora grupa delfinów jest orientacji homoseksualnej:

 


 Czyż taka praca nie jest ciekawsza od siedzenia przed komputerem?

poniedziałek, 16 marca 2009

Jutro będę świętował już po raz trzeci w Irlandii Dzień Świętego Patryka. Ponieważ w tym roku 17 marca wypada we wtorek, Irlandczycy zaczęli świętowanie już w piątek wieczorem. Przezornie większość wzięła wolne w poniedziałek. Tak, tak, długie weekendy to nie tylko polska specjalność. Recesja? Nie 17 marca. Nic nie jest w stanie zmienić zwyczaju obchodzenia tego święta przez Irlandczyków. Tak więc znów ulice Dublina i innych miasteczek zapełnią się pijanym, roztańczonym, rozśpiewanym, zielonym tłumem. Dziś, wracając z pracy, mijałem stanowczo zbyt wielu chłopców ze zgrzewkami piwa pod pachą. W tym roku nic się nie zmieni...

A ja spędzę ten dzień z moim sycylijskim chłopcem. Tak, od miesiąca prowadzam się z prawdziwym Sycylijczykiem, czym o mało nie przyprawiłem mojej mamy o zawał. Poczuła się ona w obowiązku przekazania mi wszystkich posiadanych przez siebie informacji na temat mafii, vendetty i zaborczych, nadopiekuńczych włoskich matek. Szczególnie ta ostatnia informacja niezwykle mnie rozbawiła. Muszę koniecznie jej przedstawić mojego italiano, może widok jego słodkiego uśmiechu nieco ją uspokoi.

Happy Paddy's Day!!!

 

18:42, marcolodz , Eire
Link Komentarze (2) »
czwartek, 26 lutego 2009

Widzieliście teledysk do najnowszej piosenki Pete'a Doherty? Zawsze podejrzewałem, że ta cała gra w piłkę to tylko pretekst...

23:54, marcolodz , queer
Link Komentarze (3) »
niedziela, 22 lutego 2009

Ostatnio nie przemęczam się za bardzo w pracy. Buszuję sobie w internecie czekając na telefony lub maile z Warszawy. Jako osoba wyznaczona do wspierania migracji mam za zadanie pomagać w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów, z którymi osoby w Warszawie nie będą mogły sobie samodzielnie poradzić. Podobne zadanie, tylko dotyczące innych funduszy, wykonuje mój irlandzki kumpel Padraic. Ostatnio odebrał on telefon z Warszawy i wypowiedział taką sentencję:

Uhm... uhm.. uhm... no, no, no, it's all wrong. You have to go back there, delete all these entries... yes, these too, then you have to start all over again, and stop saying kurwa!!!

Jak widać chłopak czegoś się jednak nauczył w Warszawie...

12:55, marcolodz , work
Link Komentarze (1) »
wtorek, 17 lutego 2009

Jestem pod wrażeniem. TVN szybko zaprzestała walki z wiatrakami i zamiast śledzić i usuwać z internetu filmiki o stole i przerywniku, który jedzie z góry, podeszła do całego wydarzenia z humorem. Czy nie można było tak od razu? A tak to przez chwilę zwątpiłem w ich profesjonalzm.

Na deser Durczok (i Rokita) w Muppet Sejm z blogu Macdaca:

 
Muszę przyznać, że dopiero oglądając tę parodię usłyszałem wypowiedź Rokity o arschlochu. I umarłem. Może ja nie znam niemieckiego za dobrze ale czy ktoś może mi wytłumaczyć, co to są dziury w odbycie?? I dlaczego męskim?? Jak mogłem wcześniej przegapić taką perełkę...
00:33, marcolodz , media
Link Komentarze (3) »
niedziela, 15 lutego 2009

Z czystej ciekawości umieszczam materiał z klnącym Durczokiem. Ciekawe jak długo będziecie mogli go odlądać :) Mam nadzieję, że ten film jest dowodem (całkiem optymistycznym) na to, że dziś raz opublikowanego materiału nie da się już ocenzurować. Mam również nadzieję, że trafi to do świadomości zarządu TVN i że następnym razem nie będą robić z siebie idiotów.

02:17, marcolodz , media
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
Marek Mader's Facebook profile
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Blogi mniejszości seksualnych
B l o g i g e j ó w Latest Blog Photo from Hunk du Jour, with hot celebrity men daily!
Get the Hunk du Jour Widget
page counter